همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساختمان، سیم و کابل برق آن است. به طوری که می‌توان از آن به عنوان یکی از مولفه‌هایی یاد کرد که به طور مستقیم در امنیت ساختمان تاثیر می‌گذارد. از این رو، استفاده از سیم و کابلی که مطابق با استانداردهای روز دنیا و بر اساس اصول موجود، تولید و نصب شده باشد اهمیت فراوانی داشته و برای جلوگیری از بروز حوادث مالی و جانی بهتر است با استفاده از راهنمای خرید سیم و کابل ما برای خرید سیم و کابل اقدام کنید. با توجه به اهمیت موضوع، در این مطلب قصد داریم ۱۰ مورد از بهترین برند سیم و کابل را به شما معرفی کرده و با محصولات آن‌ها آشنا شویم:

 

سیم و کابل آمل

این شرکت از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه تولید سیم و کابل آغاز کرده است و اولین خط تولیدی آن در سال ۱۳۷۸ راه‌اندازی شده است. مجموعه کارخانجات سیم و کابل آمل از همان ابتدای فعالیت خود، موفق به دریافت تمامی گواهینامه‌های ارائه شده توسط اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و استانداردهای منطبق و اروپا شده است. این شرکت، با تولید محصولاتی با تنوع بالا، موفق به کسب رتبه اول تنوع محصولات در کل کشور شده است و  امروزه از آن به عنوان بهترین برند سیم و کابل در کشور یاد می‌کنند.

قیمت سیم و کابل آمل

سیم و کابل سیمکو

برند سیمکو از دیگر برندهای مطرح سیم و کابل در ایران است. بدون شک، سیم و کابل سیمکو یکی از ۱۰ مورد اول لیست بهترین برند سیم و کابل است. این مجموعه محصولات کم نظیری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شرکت سیمکو تجربه‌ای دو ساله در خدمت‌رسانی به مشتریان داشته و با رعایت استانداردهای مطابق با اروپا و ایزو، محصولات متنوع و باکیفیتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد و در این مسیر موفق به جلب رضایت مشتریان شده است.

 

سیم و کابل مغان

سیم و کابل مغان نیز بدون شک یکی از ده مورد اول لیست بهترین برند سیم و کابل است. این کارخانه که در شهرک صنعتی شاهرود واقع شده است، قدمتی ۳۰ ساله دارد و همواره از آن به عنوان یکی از پیشگامان صنعت کابل و سیم در کشور یاد می‌شود. عمده‌ترین تولیدات این کارخانه، تاسیسات برق ساختمانی است. اگر بخواهیم به مهم‌ترین ویژگی‌ این برند مطرح در کشور اشاره کنیم، طراحی روکش‌های عایق تخصصی، بهترین و مهم‌ترین ویژگی آن است.

سیم و کابل مغان

سیم و کابل کرمان

اگر به دنبال بهترین برند سیم و کابل هستید، بهتر است بدانید، شرکت سیم و کابل کرمان، از شناخته‌شده‌ترین برندهای ایران بوده و در زمینه تولید انواع کابل آنتن صاحب‌نام است. شهرت و اعتبار محصولات برند سیم و کابل کرمان به اندازه‌ای است که اگر در مورد بهترین برند سیم و کابل با اهل فن صحبت کنید، بدون شک نام این برند را بر زبان آورده و ویژگی‌های مثبت فراوانی برای آن می‌شمارند.

این برند، با کمک ملزومات ساخته شده خود، بهترین سطح دریافت فرکانس بر روی آنتن را دارد و عملاً تمامی محدوده‌های فرکانسی موجود را تحت پوشش قرار می‌دهد. سیم و کابل کرمان به جهت ویژگی‌ها و خدمات مثبتی که به سازمان‌های دولتی و خصوصی ارائه داده است، به همکاری تنگاتنگی با آن‌ها دست یافته و تجربه‌های مثبت زیادی را در این مسیر کسب نموده است. بدون شک، تجربه و تسلط بالا بر نیازهای مشتریان، موجب بالا رفتن کیفیت محصولات هر شرکتی می‌شود.

سیم و کابل یزد

این شرکت به منظور برآورده کردن نیازهای کشور از طریق اقدامات انجام یافته توسط بخش خصوصی شروع به کار کرده است.  عمده‌ترین تولیدات برند سیم و کابل یزد، کابل افشان جهت برق فشار ضعیف است. این شرکت با توجه به تولید محصولات باکیفیت از همان ابتدای کار، موفق به رضایت خاطر مشتریان خود شده است.

 

 سیم و کابل البرز

این شرکت حضور فعالی در عرصه‌های داخلی و خارجی داشته است و به این واسطه و با کمک نیروی انسانی باتجربه و البته نظارت کیفی مناسب بر محصولات تولید شده، شاهد ارتقاء دانش فنی و به روز نیروهای این شرکت بوده‌ایم. شرکت سیم و کابل البرز، اقدام به تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت خود با دانش روز دنیا نموده و گواهینامه‌های اعتباری ایزو در چند لیسانس را دریافت کرده است که موجب بالا رفتن سطح کیفیت تولیدات این شرکت شده است.

سیم و کابل البرز

رسانا کابل

شرکت رسانا کابل  از سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را با همکاری گروهی از نخبگان و متخصصان کشور در زمینه این کابل آغاز کرده است. این شرکت، با تکیه بر توان علمی بالا و نیروی متعهد در سال ۱۳۹۱ به سرعت رشد بالایی رسید. این برند خوشنام با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز خود، امروزه در لیست بهترین برند سیم و کابل قرار گرفته است.

 

 سیم و کابل ابهر

اگر به دنبال اولین تولیدکننده کابل‌های فشار قوی در ایران هستید، بهتر است بدانید شرکت کابل‌سازی ابهر اولین شرکتی است که این کابل‌ها را در ایران تولید کرده است. البته در زمینه تولید سیم و کابل در ایران، برندهای خوشنام و معتبر دیگری نیز وجود دارند، اما این برند پس از گذشت سال‌های طولانی همچنان نام و شهرت خود را حفظ کرده است.

 

 سیم و کابل افلاک

سیم و کابل افلاک یکی از معتبرترین تولیدکننده‌های سیم و کابل در ایران محسوب می‌شود؛ به طوری که برخی از افراد از آن به عنوان بهترین برند سیم و کابل یاد می‌کنند. این شرکت با تکیه بر برنامه‌ریزی مشخص و تلاش مداوم و توجه به کیفیت محصولات خود، به یکی از بهترین واحدهای تولیدی سیم و کابل اصفهان تبدیل شده است و محصولات خود را به کشورهایی از جمله روسیه، عراق، قطر، عمان و … صادر می‌کند.

 

صنعتی الکتریک خراسان (افشارنژاد)

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۴۵ در مشهد خود را آغاز کرده است. شرکت صنعتی الکتریک خراسان (افشارنژاد) با راه‌اندازی خط تولید ایتالیایی و استفاده از سیم‌های تابیده ژاپنی، در زمینه تولید سیم و کابل برق با کیفیت بالا در داخل کشور، گام‌های محکم  و ارزشمندی برداشته است. تمامی محصولات تولید شده توسط این شرکت، دارای استانداردهای ایرانی و جهانی هستند.

بهترین برند سیم و کابل

 در خرید از بهترین برند سیم و کابل باید به چه فاکتورهایی توجه کرد؟

در خرید بهترین برند سیم و کابل بهتر است به متریال هادی، مفتولی یا افشان بودن آن، انعطاف‌پذیری بالا، ساختار آن، عایق بودن سیم و کابل، نوع مصرف سیم و کابل برق در ساختمان و …. توجه کنید.

 

نکته پایانی

همانطور که گفته شد، سیم و کابل تا حد زیادی ضامن امنیت ساختمان هستند. از این رو، توجه به برند سیم و کابل و انتخاب بهترین برند سیم و کابل، در تضمین سلامتی ساکنان ساختمان و بروز خسارات مالی و جانی اهمیت بالایی دارد.

امتیاز دهید